۱. توری گابیون سبدی

گابیون سبدی معمولاً به شکل جعبه مکعبی شکل می باشد که در درون آن می توان انواع مختلفی از مواد پر کردنی و مصالح قرار داد. جالب است بدانید که گابیون به شکل سبد بیشتر در مصارفی مانند راه سازی، جاده سازی و راه آهن محبوب بوده و مورداستفاده قرار می گیرد.

۲. توری گابیون کیسه ای

توری گابیون کیسه ای ازجمله انواع این محصولاتی است که معمولاً در شرایط اضطراری و توسط خود افراد ساخته شده و نظم زیادی ندارد. درواقع گابیون کیسه ای دارای خلل و فرج زیادی بوده و کاملاً منعطف است.

۳. توری گابیون تشکی

توری گابیون تشکی معمولاً به شکل پله پله چیده می شود تا از سرعت زیاد آب در درون جوی و آبراه ها و همچنین فرسایش جلوگیری کند. این نوع از توری ها دارای طول و عرض بیشتر ولی ارتفاع کمتری بوده، درحالی که تراکم مفتولی در این نوع از توری سنگی بیشتر می باشد.

۴. توری گابیون بی شکل

از گابیون بی شکل در نگهداری از مصالح و سنگ و خاک در کناره جاده های بزرگ و کوچک استفاده می شود.

۵. توری گابیون تزیینی

گاهی از فنس گابیون در زیباسازی مناطق استفاده می شود به طوری که با این نوع طوری انواع مختلفی از تمثیل ها ساخته و جهت زیبایی فضا در پارک ها و یا محوطه های باز قرار می دهند و یا درون آن ها را پر از گل و گیاه می کنند و در گوشه کنار شهر قرار می دهند.

۶. توری گابیون پلاستیکی

نوع دیگر این نوع از توری ها که از جنس پلاستیک مقاوم ساخته می شود توری گابیون پلاستیکی است. به طورکلی گابیون پلاستیکی در مهندسی سازه کاربرد داشته و برای صاف نمودن سطح خاک های سست و همچنین جهت آرماتوربندی بسیار پرکاربرد می باشد. گابیون پلاستیکی دلیل قیمت مناسب و مقاومت بالایی که دارد معمولاً در کاربردهای ذکرشده بسیار موردتوجه قرار گرفته و استفاده می شود.